Інформація для батьків

 

 

 

 Шановні батьки ! 

Почути відповіді на хвилюючі 

питання, отримати 

консультацію Ви завжди

можете у адміністрації ДЮСШ 

за телефоном: 

 (067) 2952705

директор Мітяєва Віта Володимирівна.

 

 

І хоча існують << гарячі телефонні лінії >> різних рівнів влади, проте працюють вони за єдиним принципом: усі звернення переадрисовуються на місця. І вже на місцях розглядаються, вирішуються і надають відповіді. Запрошуемо Вас до співпраці у вирішенні нагальних питань !

Медичний огляд вихованців ДЮСШ

  Медичний огляд дозволяє виявити різні складні захворювання, які можуть поставити під сумнів заняття спортом. Це можуть бути захворювання серця, епілепсія, астма, цукровий діабет, поганий стан кістково-м'язової системи. Невчасно проведена діагностика може призвести до сумних наслідків.                                                       Під час медогляду обов'язково візьмуть загальний аналіз крові, а також перевірять кров на холестерин, виміряють тиск і перевірять схильність до різних захворювань. Вчасно зроблена електрокардіограма або УЗД дозволять виявити захворювання і відхилення, своєчасно призначити лікування.     Швидше за все, якщо виявиться, що серйозні захворювання присутні, не виключено, що після ґрунтовного лікування лікар дозволить спортивні навантаження, але в розумних межах з урахуванням специфіки захворювання.                                                У ДЮСШ обов'язкова вимога на початок навчального року проходження медичного обстеження з наданням довідки про стан здоров'я та допуску до занять у вибраному виді спорту. У другому півріччі медичне обстеження проходять вихованці, які беруть участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях, яке полягає в диспансеризації (більш глибоке медичне обстеження з пробами на фізичне навантаження).

 


Як уберегти дитину від простудних захворювань.

     Основним джерелом інфекції виступають самі діти.
Дитина, опинившись в групі дітей, відразу стикається з
агресивним вірусним середовищем. Потрапляючи в нове
оточення, діти починають обмінюватися вірусами, в
результаті чого відбувається сплеск простудних захворювань.
Деякі діти, не хворіючи самі, можуть бути носіями різних
інфекцій. Необхідно відзначити і той факт, що віруси часто
мутують, набуваючи все нові форми. Тому, поки організм
не виробить імунітет до нових вірусів, хвороби будуть
повторюватися.

В осінньо-зимовий сезон імунна система особливо
напружена - їй необхідно захищати організм від багатьох
вірусів. У кожної людини є свій «запас» сил імунітету, ще
здатного протистояти інфекціям. Але рано чи пізно він
може виснажитися. І тоді вже неминучі застуди або грип.
Тому необхідно допомагати своєму імунітету якомога довше.
Після перенесених захворювань імунітет дитини так само
в тій чи іншій мірі виявляється виснаженим. І тоді ризик
захворіти на застуду або грип стає ще більш високим.
І починається низка простуд. Щоб розірвати це замкнене
коло, краще за все подбати про зміцнення імунітету дитини.
Способи зміцнення імунітету:
1. У зимово-весняний період рекомендується приймати
комплекси, що містять необхідні організму вітаміни, які
зміцнюють імунітет дитини.
2. Існують також імуностимулятори - адаптогени натурального
і хімічного походження. До перших відносяться ехінацея і
перга. Ехінацея допомагає при багатьох вірусних і
бактеріальних захворюваннях за рахунок багатопланового
впливу на імунітет. Перга (продукт, що виробляється
бджолами) - найцінніший джерело вітамінів і природних
елементів. Вона містить вітаміни, протеїни, амінокислоти,
гормони, ферменти і навіть природні антибіотики. У ній є
все, що потрібно для нормального обміну речовин і
зростання організму. Але застосовувати імуностимулятори
дітям бажано, порадившись з лікарем.
3. Щоб підвищити імунітет дитини, необхідно давати організму
фізичне навантаження. Це може бути ранкова гімнастика або
пробіжка, головне - навантаження повинні бути регулярними
і помірними.

4. Для підвищення імунітету дитини важливо правильно харчуватися: вживати достатню кількість овочів і фруктів, зернових і злакових культур; зменшити в раціоні вміст жирів, солей, копченостей і консервантів.

 Застуда чи грип?                           

      Біль у горлі, закладений ніс, кашель та невимовне бажання заховатися під ковдру зазвичай супроводжується запитанням навколишніх: "Це в тебе грип чи просто застуда?". Самому цікаво. Але ж одне так схоже на інше...

      Грип можна відрізнити від гострого респіраторного захворювання (ГРЗ) за такими симптомами:

1) Початок - завжди гострий. Хворі, здебільшого, можуть назвати навіть годину, коли відчули, що захворіли.

2) Лихоманка, висока температура тримається три-чотири дні.

3) Швидко наростають симптоми інтоксикації: озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль у лобово-скроневій ділянці, біль під час руху очних яблук, світлобоязнь, запаморочення, ломота у м'язах і суглобах.

4) Зазвичай не буває сильного нежиттю, інколи трохи закладений ніс на другий день хвороби.

5) На другу добу хвороби часто виникає болісний кашель, біль по ходу трахеї, що з'являється унаслідок подразнення слизової оболонки.

6) Чхання буває рідко.

7) Досить частий симптом - почервоніння слизової оболонки очей.

      При захворюванні на грип і ГРЗ, у першу чергу, потрібно звернутися до лікаря. На додаток до призначених лікарем засобів можна використати народні методи лікування, які підвищують імунітет і сприяють легшому перебігу хвороби.

Напій із шипшини.

      Сухі ягоди шипшини потовкти. На 1 л. холодної води використовують 5 ст. ложок ягід. Поставити на вогонь, прокип'ятити 10 хв. Настояти, закутавши на 8-10 годин, процідити. Пити зранку по 1 склянці кожних 2-3 години протягом доби. Можна вживати з медом, варенням, цукром. Бажано пити відвар шипшини протягом тижня, поступово зменшуючи кількість прийомів.

 

Липа з калиною.

      Приготувати суміш, використовуючи таке співвідношення: квіти липи - одна частина, плоди калини - одна частина. Дві столові ложки суміші розвести двома склянками окропу. Кипятити 5-10 хв., процідити. Пити гарячим на ніч по 1-2 чашки.

 

Малина звичайна.

       Сік малини з цукром - добрий освіжаючий напій при високій температурі. Настій сухих плодів готують так: 1 ст. ложку плодів заварити склянкою окропу, настояти 20 хв. Пити по склянці гарячого настою двічи на день.

 

Асорті з медом.

       Одну столову ложку меду, шипшини, малини та смородини залити 100 мл. окропу. Витримати 15 хв. Пити тричі на день по півсклянки перед їдою.

 

 Раціональне харчування юних спортсменів .

 Раціональне харчування - один з важливих факторів збереження здоров'я та збільшення працездатності, а також досягнення високих результатів. Для цього необхідно, щоб у продуктах, які споживають юні спортсмени були такі необхідні організму речовини, як білки, жири, вуглеводи та вітаміни. Ці продукти при їх вживанні сприяють відновленню енергетичних витрат, які спортсмени витрачають під час тренувань або змагань. Які продукти необхідно включити в раціон юного спортсмена? Мясо, риба, яйця, сир, трвердий сир - це продукти твариного походження, вівсянка, гречнева крупа, соя, квасоля, рис, картопля - рослиного, вони багаті білками. Велику роль в обміні речовин в організмі при їх вживанні відіграють такі продукти, які містять в собі жири - це сметана, вершки, вершкове масло. Але вживати такі продукти необхідно в невеликій кількості тому, що вони мають негативне значення для розвитку юного організму. Крім білків та жирів в продуктах харчування юного спортсмена мають бути вуглеводи, це - цукор, мед, виноград, молоко. Вживання таких продуктів в багато разів збільшує працездатність м'язів. Дуже важливо, навідь обов'язково, вживати якомого більше овочів та фруктів. Вони забезпечують організм вуглеводами, вітамінами та мінеральними солями. Їжу слід приймати в одні й ті ж години, 3-4 рази в день. При цьому шлунок краще перетравлює їжу і вона краще засвоюється в організмі.  

 

 

Навіщо займатись спортом?

 

 Виконання фізичних вправ викликає потоки нервових імпульсів від працюючих м'язів та суглобів і призводить центральну нервову систему в  діяльний стан. Відповідно активізується робота внутрішніх органів, що забезпечує людині високу працездатність і дає їй відчутний приплив бадьорості.
     Багато вправи сприяють профілактиці та лікуванню хронічних розладів внутрішніх органів та опорно-рухового апарату.
     Основними якостями, що характеризують фізичний розвиток людини, є сила, швидкість, спритність, гнучкість і витривалість. Удосконалення кожного з цих якостей сприяє зміцненню здоров'я, але далеко не в однаковій мірі. Важкоатлетичні вправи роблять людину сильною, тренування з бігу на короткі дистанції допомагає стати швидким, застосування гімнастичних і акробатичних вправ впливають на розвиток спритності та гнучкості.
     Вчені прийшли до висновку, що для ефективного оздоровлення, профілактики респіраторних хвороб необхідно тренувати і удосконалювати в першу чергу найцінніше в оздоровчому плані фізичну - витривалість, яка у поєднанні із загартовуванням та іншими компонентами здорового способу життя забезпечить надійний щит проти багатьох хвороб.
     Досягти високого рівня витривалості можна, використовуючи вправи циклічного характеру, тобто досить тривалі, рівномірні, повторювані навантаження. До циклічних вправ відносяться біг, швидка ходьба, плавання, біг на лижах, їзда на велосипеді, аеробіка, а також, з певними застереженнями, такі види спорту, як баскетбол, волейбол, теніс, гандбол, футбол та ін
     Наукові дослідження та практика в багатьох країнах світу переконливо довели головне, оздоровчий вплив повільного бігу на здоров'я людей різного віку. Доведено, що біг покращує кровотік у всіх внутрішніх органах, включаючи мозок, що особливо цінно, так як забезпечує енергетичну базу для вдосконалення мозкового регулювання та психічної діяльності. У любителів оздоровчого бігу відбувається значне поліпшення обмінних процесів за рахунок підвищення мікроциркуляції - кровотоку в судинах малого діаметру.
     Після систематичних бігових занять у стані нервової системи спостерігаються помітні позитивні зміни. Поліпшуються зір і слух, переважає позитивний емоційний стан, зростає об'єм легенів, значно підвищуються розумові можливості і краще запам'ятовується отримана інформація. Практично зникають головні болі, поліпшується сон, збільшується розумова і фізична працездатність. Все це зумовлено зростанням у тканинах мозку особливих речовин - нейропептидів.
     До інших циклічних вправ належить швидка ходьба протягом досить тривалого (1,5-2год) часу. Ефективний засіб для зміцнення м'язів ніг і поліпшення їх форми - ходьба босоніж по мілководдю уздовж річки чи моря. При цьому підвищується кровотік, особливо в судинах ніг, створюються умови для росту м'язів в довжину і ширину, а поступово досягається відмінний ефект, що загартовує.
     Один з видів оздоровчих циклічних вправ - це їзда на велосипеді, яка зміцнює м'язи ніг і рук, розвиває силу, спритність і витривалість.
     Плавання, як і інші циклічні вправи, робить благотворний вплив на серцево-судинну систему, сприяючи збільшенню її потужності, економічності, життєдіяльності. При систематичних заняттях плаванням поліпшується терморегуляція, збільшується інтенсивність кровотоку, зміцнюються серцеві м'язи. Поліпшується і газообмін, що дуже важливо для повноцінного функціонування організму. Помірні плавальні навантаження роблять благотворний вплив на нервову систему, «знімаючи» стомлення, покращуючи сон і підвищуючи працездатність. Плавання, що тренує і вдосконалює системи терморегуляції і дихання, є ефективним засобом профілактики респіраторних захворювань.
     Зараз у багатьох фітнес-клубах практикуються різні види аеробіки, яка також є одним з видів циклічних вправ.
     Аеробіка - це комплекс вправ на витривалість, які продовжуються відносно довго і зв'язані з досягненням балансу між потребами організму в кисні і його доставкою. Відповідь організму на підвищену потребу в кисні називається тренувальним ефектом чи позитивними фізичними зрушеннями. Ось деякі такі зрушення:
          o загальний обсяг крові зростає настільки, що поліпшується можливість транспорту кисню, і тому людина виявляє велику витривалість при фізичному навантаженні;
          o об'єм легенів збільшується;
          o серцевий м'яз зміцнюється, краще забезпечується кров'ю;
          o підвищується вміст ліпопротеїнів високої щільності, відношення загальної кількості холестерину знижується, що зменшує ризик розвитку атеросклерозу;
          o зміцнюється кісткова система;
          o аеробіка допомагає справитися з фізичними й емоційними стресами;
          o підвищується працездатність;
          o аеробіка - реальний шлях до схуднення чи підтримки ваги в нормі.
     Саме останній аспект найбільше приваблює молодих дівчат займатися аеробікою. Але потрібно сказати, що фізичні вправи можуть тільки сприяти схудненню, а головним фактором є збалансоване харчування.
     Використовуючи різноманітні програми аеробіки фітнес-клубів - степ-аеробіка, фітбол, бодішейп, беллі-денс (танець живота), аква-аеробіка і ін - можна кожного разу отримувати максимум користі і задоволення.
     Одним з важливих напрямків фізкультури є гімнастика. Гімнастикою називають систему спеціально підібраних фізичних вправ і методичних прийомів, застосовуваних для всебічного фізичного розвитку, вдосконалення рухових здібностей і оздоровлення. Гімнастика отримала широкий розвиток і має багато різновидів (атлетична гімнастика, фітнес-йога, пілатес, каланетика, стрейчинг, та ін), які зараз широко використовуються у фітнес-клубах, але ці види гімнастики також можна виконувати і самостійно, в домашніх умовах.
     Вибір індивідуальної програми фізичного навантаження необхідний для того, щоб вправи приносили задоволення, щоб серце стало здоровим, а тіло сильним. Фізичні вправи поліпшують настрій, підвищують м'язовий тонус, підтримують гнучкість хребта і допомагають запобігти хворобам.