Дзюдо

 

Дзюдо є одним з відомих японських видів одноборств, який виник на основі джиу-джицу (дзю-дзюцу). Дзю-дзюцу з`явилось в Японії в ХVI ст. (як загальна назва всіх видів рукопашного бою без зброї). В середньовічній Японії мистецтво бою без зброї досягло ви
Дві олімпійські нагороди в активі Романа Гонтюка (81 кг) – «срібло» в Афінах – 2004 та «бронза» в Пекіні – 2008.
Тричі завоював «золото» на Чемпіонатах Європи Валентин Греков з Дніпропетровська (Марібор – 2002, Дюссельдорф – 2003 та Белгород – 2007). Звання двократного чемпіона континенту носить киянин Генадій Білодід (Париж – 2001, Дюссельдорф – 2003). Титул найсильніших дзюдоїстів Старого Світу також зуміли завоювати Ренат Мерзалієв (Париж – 2001), Марія Прокоф’єва (Бухарест – 2004) та Володимир Сорока (Тбілісі – 2009).
В грудні 2003 року в Лондоні (Великобританія) українська чоловіча команда вперше завоювала «бронзу» на командному Чемпіонаті Європи, а в травні 2008 р. в Москві (Росія) чоловіча збірна України знову піднялась на третю сходинку п’єдесталу відкритого командного Чемпіонату Європи.
Сьогодні дзюдо в Україні розвивається у всіх регіонах, за виключенням Тернопільської області. А займається цим чудовим видом спорту більш ніж 30000 осіб. В Україні проводяться змагання різного рівня: чемпіонат Європи, кубки Європи «Тайфун на татамі», «Олімпійські надії», міжнародні турніри ім. Зусера, «Кубок Закарпаття» серед юнаків та інші світові та європейські заходи.
 Відмінність дзюдо від інших видів одноборств та боротьби
На відміну від боксу, карате та інших ударних стилів одноборств, основою дзюдо є кидки, а також, прийоми, які виконуються в партері: утримання, удушення та больові.
Від інших видів боротьби (греко-римська боротьба, вільна боротьба, боротьба самбо) дзюдо відрізняється меншим використанням фізичної сили при виконанні прийомів та більшою різноманітністю дозволених технічних дій. В основі дзюдо лежить принцип максимального використання сили суперника.
В дзюдо заборонені удари, захвати руками за ноги, больові впливи на очі, рот і ніс, больові і удушаючі прийоми у стійці. В партері дозволені больові тільки на ліктьовий суглоб.
Майстрів дзюдо відрізняє не стільки надмірна фізична сила, скільки дивовижна спритність та вміння використовувати силу суперника для своєї мети.
Дзюдо поділяється на боротьбу в стійці та лежачи (партері). 
Боротьба в стійці включає переміщення, вхід в захват, вхід на кидок та проведення кидка. Контакт між суперниками починається з моменту захвату за кімоно.